FREE SHIPPING on orders of $35 and over. $4.00 FLAT RATE on all other orders. Continental U.S. only.

  • Savory comes in different sizes and types

  • Try Peg's Popcorn Salt!

  • Gift packs

  • Bags and Tags and Free Shipping in Continental U.S.
  • Popcorn Kits

  • Everything you need to bring movie taste home.

Savory comes in different sizes and types

Try Peg's Popcorn Salt!

Pop to it and Shop

Gift packs

Bags and Tags and Free Shipping in Continental U.S. Give the gift of flavor

Popcorn Kits

Everything you need to bring movie taste home. Get Popping

When a recipe calls for salt and pepper, that means Peg's Salt.

Peg's Salt Products for You and Others

  • Original Peg's Salt (8.0-ounce jar)
    Regular price
    $ 9.35
    Sale price
    $ 9.35
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peg's Pink Salt (6.0-ounce jar)
    Regular price
    $ 9.95
    Sale price
    $ 9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • A Pound of Peg's
    Regular price
    $ 14.00
    Sale price
    $ 14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Original Peg's Salt (3.75-ounce jar)
    Regular price
    $ 5.35
    Sale price
    $ 5.35
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Pack of 6 - Original Peg's Salt (3-ounce)
    Regular price
    $ 28.50
    Sale price
    $ 28.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peg's Popcorn Salt
    Regular price
    $ 6.50
    Sale price
    $ 6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peg's Popcorn Essentials
    Regular price
    $ 32.50
    Sale price
    $ 32.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • A Pound of Pink
    Regular price
    $ 18.00
    Sale price
    $ 18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Pack of 4 - Peg's Pink Salt (6-ounce)
    Regular price
    $ 38.00
    Sale price
    $ 38.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift Pack of 4 - Original Peg's Salt (8-ounce)
    Regular price
    $ 36.00
    Sale price
    $ 36.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peg's Popcorn Basics
    Regular price
    $ 21.00
    Sale price
    $ 21.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peg's Popcorn Popper
    Regular price
    $ 14.00
    Sale price
    $ 14.00
    Regular price
    $ 14.00
    Unit price
    per 
    Sold out